Akademik Lise Samsun Atakum’da iki yıldır açık!

Son günlerde Milli Eğitim Bakanlığı’nın dershanelerin dönüşümüne ilişkin ortaya attığı “akademik lise” kavramını hayata geçiren Samsun Akademik Anadolu Lisesi, 2 yıldır öğrencilerine hem lise eğitimi veriyor hem de dershane ihtiyaçlarını karşılıyor.

akademik lise samsun akademik anadolu lisesi acik

2012-2013 eğitim-öğretim yılında Atakum ilçesinde faaliyete başlayan Samsun Akademik Anadolu Lisesi, 2 yıldır öğrencilerine hem lise eğitimi veriyor hem de dershane ihtiyaçlarını karşılıyor. “Hem dershane hem lise” sloganıyla yola çıkan ve uyguladığı eğitim öğretim sistemiyle öğrenci sayısını ikiye katlayan okul, Samsun Uğur Dershanesi tarafından üretilmiş bir fikrin sonucu ve yatırımı olarak ortaya çıktı.

Bir süre önce okul açılışı nedeniyle okulu ziyaret eden Bahçeşehir Uğur Eğitim Kurumları Başkanı ve TÖDER Yönetim Kurulu Başkanı Enver Yücel, “Bu okul ve benzeri liseler Türkiye’nin gelecekte en önemli okulları olacaktır” diyerek adeta bu günlerde gündeme gelen akademik liselerle ilgili öngörüsünü, okul kurucusu Necati Tanrıkulu’na belirtmiş ve “Huzur buldum, en kısa sürede Karadeniz’i bu tip okullarla donatalım” şeklinde konuşmuştu.

Şimdilerde konuşulan akademik lise, 2 yıldır Samsun’da hizmet vermekte ve uygulamalarıyla öğrencilerini hem lise eğitimi konusunda yetiştirmekte hem de üniversite sınavlarına hazırlamakta. Konuyla ilgili açıklama yapan okul idarecileri, “Bakanlığa bu konuda rehberlik etmeye, yardımcı olmaya hazırız. Gelsinler okulumuzu, uygulamalarımızı incelesinler, deneyimlerimizi paylaşalım, hem dershane hem lise formatının ayrıntılarını kendilerine izah edelim. Kaldı ki akademik lise patenti de bize ait, onu bile paylaşabiliriz. Çünkü BAU Başkanı Enver Yücel’in dediği gibi eğitim bir rant değil, bir gönül işidir” dediler.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+
Açık Lise sınavlarına hazırlanmanın en kolay hali: AçıkTercih AÖL Test Çöz!

Mobil Uygulamamızı İNDİRİN! AÖL Yeni Müfredat Çıkmış Sınav Sorularını Çözün!


Etiketler: , , , , , , ,
Eklenme Tarihi: 8 Ağustos 2015

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın

Yorum yapmak için giriş yapmalısınız.