İzmir Katip Çelebi'den Üniversite öğrencilerine hem tecrübe hem cep harçlığı

İzmir Katip Çelebi Üniversitesi ile İzmir Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü arasında “Yükseköğrenim Öğrencilerine Yönelik İşbaşı Eğitim Programları” işbirliği protokolü imzalandı. Protokol sayesinde İKÇÜ’lü öğrenciler hem staj görevlerini yerine getirecek hem de günde 36,50 TL cep harçlığı kazanabilecekler.

İzmir_Kâtip_Çelebi_Üniversitesi_bölümleri, ücretleri, taban puanları
Öğrencilerinin kariyer hedeflerine mezun olmadan önce katkı sağlamayı hedef edinen İzmir Katip Çelebi Üniversitesi, bu alanda İzmir Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü ile yürüttüğü iş birliği çalışmalarına bir yenisini daha ekledi.
İŞ YAŞAMINA MEZUN OLMADAN ADIM ATMA FIRSATI
İŞKUR’un özellikle üniversite öğrencilerine yönelik çalışmalarını oldukça önemli bulduklarını ifade eden Rektör Prof.Dr. Akhan, öğrencilerin bu programla hem maddi kazanım sağlayacaklarını, hem de iş yaşamına, mezun olmadan adım atma fırsatı yakalayabileceklerini belirtti.
Rektör Prof.Dr.Akhan,” Teorik bilgi olarak üniversitemiz kaliteli eğitim kadrosuyla en iyi eğitimi vermektedir. Ama bizim önceliğimiz hiç kuşkusuz öğrencilerin hem mezuniyetlerinden sonra hem de üniversitede eğitim aldıkları süre boyunca mesleki deneyim elde etmeleridir. Bu proje ile öğrencilerimiz teorik bilginin yanı sıra gerçek hayatta elde etmiş oldukları bu bilgileri uygulama fırsatı bulacaklar. Hem öğrenmiş oldukları bilgiyi pekiştirecekler hem de ilerideki mesleklerine yönelik kariyer planlarını tekrardan gözden geçirme imkanı bulacaklardır. Bu projede emeği geçen herkese teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.
Projenin detayları ile ilgili bilgilendiren İzmir Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Kadri Kabak ise programa katılan üniversite öğrencilerinin zorunlu veya isteğe bağlı stajlarını bu program aracılığıyla yapma şansına sahip olduğunu ifade etti.
Öğrencilerin CV’lerine önemli katkı sağlayacaklarını vurgulayan Kabak, “Öğrenciler, iş bulma sürecinde yaşanan deneyim eksikliği engelini bu sayede aşabileceklerdir. Öğrencilerimiz bir yandan mesleki deneyim veya iş tecrübesi edinirken diğer yandan program süresine bağlı olarak net asgari ücret düzeyinde gelire sahip olacaklardır. Günlük 36,5 TL zaruri gider ödemesi İŞKUR tarafından yapılacaktır. Üniversite öğrencilerinin program süresince burs veya öğrenim kredileri kesilmemesi programın öğrenci açısından önemli artılarından birisidir. Ayrıca program süresince öğrenciler adına iş kazası ve meslek hastalığı ile genel sağlık sigortası primleri kurumumuz tarafından karşılanacaktır” diye konuştu.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+
Açık Lise sınavlarına hazırlanmanın en kolay hali: AçıkTercih AÖL Test Çöz!

Mobil Uygulamamızı İNDİRİN! AÖL Yeni Müfredat Çıkmış Sınav Sorularını Çözün!


Etiketler: , , ,
Eklenme Tarihi: 1 Ağustos 2015

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın

Yorum yapmak için giriş yapmalısınız.