2018- YKS Milli Sporcu Yerleştirme İşlemleri Tercihleri Başladı, Milli Sporcu Kontenjanları ve Koşulları 2018

İçindekiler

2018- YKS Milli Sporcu Yerleştirme İşlemleri Tercihleri Başladı

2018- YKS Milli Sporcu Yerleştirme İşlemleri Tercihleri Alınacak

2018-Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) Kılavuzunun 7.4 maddesine göre spor dallarında yetenekli ve üstün başarılı adaylar için spor alanlarındaki yükseköğretim programlarına yerleştirme işlemi için başvurular, 31 Ağustos 2018 – 07 Eylül 2018  tarihleri arasında yapılacaktır. ÖSYM’ye posta yoluyla gönderilen veya elden verilen tercih listeleri geçerli olmayacaktır. Sadece elektronik ortamda bireysel olarak yapılacak tercihler işleme alınacaktır. Tercih işlemi, 07 Eylül 2018 tarihinde saat 23:59’da sona erecektir. Başvuruları Merkezimizce kabul edilen adaylar, tercihlerini yukarıda belirtilen tarihler arasında ÖSYM’nin; https://ais.osym.gov.tr internet adresinden T.C. Kimlik Numaraları ve şifrelerini kullanarak bireysel olarak internet aracılığıyla yapacaklardır.

Adaylar en fazla 8 tercih yapabileceklerdir. Engelli Adaylar, Tabloda yer alan Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği Programlarını  tercih edemeyeceklerdir. Tercihlerinde değişiklik yapmak isteyen adaylar tercih süresi içinde tercihlerini değiştirebileceklerdir.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

ÖSYM BAŞKANLIGI

2018-YKS Spor Dallarında Üstün Başarılı Olan Adaylar için Yükseköğretim Programları ve Kontenjanları: 2018- YKS Milli Sporcu Yerleştirme İşlemleri Tercihleri Başladı, Milli Sporcu Kontenjanları ve Koşulları 2018

[table “170” not found /]

Bk.12018-2019 öğretim yılında ikinci öğretim öğrencilerinin ödedikleri öğrenim ücretleri tablo halinde 2018-Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) Yükseköğretim Programları ve Kontenjanları Kılavuzu’nda yer almaktadır.
Bk.2Bu programı Atletizm, Artistik Jimnastik, Ritmik Jimnastik, Yüzme, Tenis, Basketbol, Futbol, Hentbol ve Voleybol branşlarındaki adaylar tercih edebilecektir.
Bk.3Bu programı Atletizm, Basketbol, Voleybol, Futbol, Hentbol, Yüzme, Jimnastik, Halter ve Tenis branşlarındaki adaylar tercih edebilecektir.
Bk.4Bu programı Atletizm, Badminton, Basketbol, Cimnastik, Futbol, Golf, Güreş, Hentbol, Judo, Karate-Do, Kürek, Kano, Masa Tenisi, Ritmik Jimnastik, Sutopu, Sualtı, Taekwondo, Tenis, Voleybol ve Yüzme branşlarındaki adaylar tercih edebilecektir.
Bk.5Antrenörlük  Eğitimi ile Spor Yöneticiliği Bölümlerine bölüm tercihi yapılmaksızın  ortak kontenjanla  öğrenci alınacaktır. Antrenörlük Eğitimi (6 kişi) ve Spor Yöneticiliği (6 kişi) bölümlerine yerleştirme 4.yarıyıldan sonra yapılacaktır.
Bk.6Engelli adaylar ” Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği  ” bölümünü tercih edemezler.

2018-YKS Spor Dallarında Üstün Başarılı Olan Adaylar için Yükseköğretim Programları ve Kontenjanları

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+
Açık Lise sınavlarına hazırlanmanın en kolay hali: AçıkTercih AÖL Test Çöz!

Mobil Uygulamamızı İNDİRİN! AÖL Yeni Müfredat Çıkmış Sınav Sorularını Çözün!


Etiketler: , , , ,
Eklenme Tarihi: 20 Ağustos 2018

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın

Yorum yapmak için giriş yapmalısınız.