Milli Savunma Üniversitesi başvuruları başladı! ÖSYM MSÜ başvuru nasıl yapılır?

Milli Savunma Üniversitesi başvuru işlemi dün itibariyle başladı ve bugün itibarıyla MSÜ başvuruları ÖSYM tarafından alınmaya devam ediliyor. Peki ÖSYM MSÜ başvuru nasıl yapılır? İşte Milli Savunma Üniversitesi başvuru ekranı ve şartlar…

Milli Savunma Üniversitesi başvuruları için bir süredir devam eden heyecanlı bekleyiş bugün sona erdi ve başvurular başladı. Başvuruların başlamasıyla birlikte adaylar başvuruları nasıl yapacağını ve başvuru şartlarının neler olduğunu araştırmaya başladı. Peki Milli Savunma Üniversitesi başvurusu nasıl yapılır? MSÜ başvuru işlemi nasıl yapılır? İşte Milli Savunma Üniversitesi başvuru ekranı ve MSÜ başvuru şartları!

MİLLİ SAVUNMA ÜNİVERSİTESİ BAŞVURUSU NASIL YAPILIR? (MSÜ BAŞVURU)

Milli Savunma Üniversitesi başvuruları bugün itibarıyla alınmaya başlandı ve adaylar başvurular için harekete geçti. Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından alınan başvurular sonrasında sınav gerçekleştirilecek.

Milli Savunma Üniversitesi başvuruları, ÖSYM’nin resmi internet sitesi üzerinden yapılmaktadır. Başvuru için ilk olarak ÖSYM’nin Aday İşlemleri Sistemi’ne giriş yapılması gerekmektedir.

Sisteme giriş yapıldıktan sonra Başvuru Sürecindekiler sekmesinden Milli Savunma Üniversitesi başvurusu seçilmeli ve ardından çıkan başvuru formu doldurulmalıdır.

Başvuru formunu dolduran adaylar, sınav ücretini yatırarak başvurularını tamamlayacaklardır. Adaylar, başvuru kılavuzunun son sayfasında yer alan bankalardan birine veya ÖSYM internet sayfasında e-İŞLEMLER’de yer alan “ÖDEMELER” alanından kredi kartı/banka kartı ile başvuru süresi içinde sınav ücretini yatıracaklardır.

ÖSYM AİS GİRİŞ VE MSÜ BAŞVURU EKRANI

ÖNEMLİ: Sınav ücreti ödeme işlemleri 16 Şubat 2018 tarihinde, bankadan ödeme yapacak olan adaylar için mesai saati bitiminde, ÖSYM’nin internet sayfasında yer alan “ÖDEMELER” alanından kredi kartı/banka kartı ile ödeme yapacak olan adaylar için saat 23.59’da sona erecektir.



Harp Okulları için 2018 yılı YKS Temel Yeterlilik Testi (TYT) ile Alan Yeterlilik Testlerine (AYT); Astsubay Meslek Yüksekokulları için 2018 Yılı YKS Temel Yeterlilik Testine (TYT) girmeyen adaylar, hiçbir surette askeri okullara yerleştirilmeyecektir. Harp Okullarına (HO) bayan ve erkek, Astsubay Meslek Yüksekokullarına (Asb. MYO) sadece erkek öğrenci alınacaktır.

Haberin devamı ve MİLLİ SAVUNMA ÜNİVERSİTESİ BAŞVURU KOŞULLARI ile SINAV ÜCRETİNİN YATIRILACAĞI BANKALAR için tıklayın: Habertürk

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+
Açık Lise sınavlarına hazırlanmanın en kolay hali: AçıkTercih AÖL Test Çöz!

Mobil Uygulamamızı İNDİRİN! AÖL Yeni Müfredat Çıkmış Sınav Sorularını Çözün!


Etiketler: ,
Eklenme Tarihi: 10 Ocak 2018

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın

Yorum yapmak için giriş yapmalısınız.