YKS Başvurularında Hangi Oturumları Seçmelisiniz?

İçindekiler

Sınava başvurmak isteyen adayların yapacakları işlemler aşağıda sıralanmaktadır:

  1. 2018-YKS Kılavuzuna Erişim: Sınava başvurmak isteyen adaylar, Kılavuz ile Aday Başvuru Formuna başvuru süresi içinde, ÖSYM’nin http://www.osym.gov.tr internet adresinden erişebileceklerdir. Kılavuz dağıtımı ve satışı yapılmayacaktır.
  2. Başvuruların Nereye Yapılacağının Belirlenmesi:
  • Bir ortaöğretim kurumunun son sınıfında öğrenim gören adaylar; başvurularını kendi okullarından, ÖSYM Sınav Koordinatörlüklerinden veya ÖSYM tarafından belirlenmiş olan başvuru merkezlerinden yapacaklardır.  • ÖSYM Aday İşlemleri Sisteminde geçerli fotoğrafı (*) ve eğitim bilgisi (**) bulunan adaylar,başvurularını bireysel olarak internet aracılığıyla (https://ais.osym.gov.tr)
  • ÖSYM Aday   İşlemleri   Sisteminde geçerli   bir   fotoğrafı   ve/veya   eğitim   bilgisi   bulunmayan   adaylar, başvurularını ÖSYM Sınav Koordinatörlüklerinden veya ÖSYM tarafından belirlenmiş olan başvuru merkezlerinin birinden yapacaklardır.* Geçerli fotoğraf: Son 50 ay içerisinde herhangi bir başvuru merkezinden çekilmiş ve ÖSYM tarafından reddedilmemiş fotoğraf, geçerli fotoğraftır.* * Geçerli Eğitim Bilgisi: Eğitim bilgileri, MEB e-okul veya ÖSYM arşivi kaynaklı olup bu bilgilerinde herhangi bir düzeltme bulunmayanlar.

ÖSYM Aday İşlemleri Sisteminde geçerli fotoğrafı ve eğitim bilgisi bulunan adaylar,başvurularını bireysel olarak internet aracılığıyla (https://ais.osym.gov.tr) Peki https://ais.osym.gov.tr/ adresinden başvurular nasıl yapılacaktır?

Eğitim bilgisi bulunmayanlar başvurularını online olarak yapamaz! Eğitim bilgileri ile ilgili yapılacakları aşağıda okuyabilirsiniz:

Öncelikle https://ais.osym.gov.tr/ adresine geçip giriş yapmanız gerekiyor:Ardından Başvuru İşlemleri sekmesinden 2018 YKS’yi tıklayın!

Açılan sayfadaki kimlik bilgilerinizi kontrol ederek sonraki adıma geçin:

Adres ve iletişim bilgilerinizi kontrol edip tamamladıktan sonra eğitim bilgilerinize bakın:

Diğer Sayfa 1 2 3 4 5
Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+
Açık Lise sınavlarına hazırlanmanın en kolay hali: AçıkTercih AÖL Test Çöz!

Mobil Uygulamamızı İNDİRİN! AÖL Yeni Müfredat Çıkmış Sınav Sorularını Çözün!


Etiketler: , , ,
Eklenme Tarihi: 3 Mart 2018

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın

Yorum yapmak için giriş yapmalısınız.