İşletme-Ekonomi Bölümü 2018 YKS Taban Puanları

İşletme-Ekonomi Bölümü 2018 YKS Taban Puanları için yorumlar kapalı

İçindekiler

İşletme-Ekonomi Bölümü 2018 YKS Taban Puanları

İşletme-Ekonomi Bölümü 2018 YKS Taban Puanları, 2019 üniversite adayları için 2018 yerleştirme sonuçlarına göre İşletme-Ekonomi Bölümü 2018 YKS Taban Puanları

İşletme-Ekonomi Bölümü 2018 YKS Taban PuanlarıÜniversiteŞehirProgramÖzelliklerSüre2018 YKS Puan Türü2018 Kont. Gn2018 Kont. Yerl.2018 Taban Puanı
İstanbul Bilgi Üniversitesiİstanbulİşletme-Ekonomi(İng.) (Burslu)4EA77398,63952
İstanbul Bilgi Üniversitesiİstanbulİşletme-Ekonomi(İng.) (%50 İnd.)4EA3838253,99569
İstanbul Bilgi Üniversitesiİstanbulİşletme-Ekonomi(İng.) (%25 İnd.)4EA254222,85198
İstanbul Bilgi Üniversitesi İşletme-Ekonomi Bölümü

Günümüz rekabet koşullarında, gençlerimizin başarılı olmaları için, kuvvetli bir donanıma sahip olmaları gerekmektedir. İşletme-Ekonomi programı, hem işletme hem de ekonomi dallarında uzmanlaşma imkanı vererek ve kaliteli bir eğitim sunarak, yurtiçinde ve yurtdışında çok farklı sektörlerde başarılı bir kariyer için öğrencilerimize gerekli altyapıyı sağlamaktadır.

İşletme-Ekonomi Programımızın amacı öncelikle temel ekonomi ve işletme bilgilerini öğretmek, öğrencilerin araştırma, çözümleme, değerlendirme yeteneklerini geliştirmek ve yöneticilik konusunda kazınımlar sağlamaktır. Program; hem işletme hem de ekonomi alanlarında, öğrencilerin derslere aktif olarak katıldığı, uygulamalarla teorinin desteklendiği, bir eğitimi hedeflemektedir.

Eğitim programı, Ekonomi ve İşletme bölümlerinde okutulanlarla ortaklık gösterir. Öğrenci; Yönetimde Yaklaşımlar, İşletme Ekonomisi, Finansal Raporlama ve Maliyet Analizi, Örgütsel Davranış, Mikro ve Makro Ekonomik Kuram, Ekonometri gibi dersleri alır. İşletme ve ekonomi biliminin birbiriyle olan yakın ilişkisinin bilincinde olan çoğu öğrenci, bu bölümlerden birinden mezun olduktan sonra diğer dalda yüksek lisans yaparak, kuvvetli bir altyapı edinmeye çalışmaktadır. Üniversitemiz, bünyesinde açtığı İşletme-Ekonomi Bölümü ile her iki dalda uzmanlaşmak isteyen öğrencilere bu fırsatı lisans eğitimi sırasında yaratmış bulunuyor.

Birinci sınıfı başarıyla tamamlayan öğrencilerin -yatay geçiş koşullarını yerine getirmek kaydıyla- “Ekonomi-İşletme Üstün Başarı” ya da “Ekonomi ve Finans Üstün Başarı Programı”na geçerek İstanbul Bilgi Üniversitesi diploması yanında dünyaca ünlü London School of Economics diploması alma olanakları bulunmaktadır.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+
Açık Lise sınavlarına hazırlanmanın en kolay hali: AçıkTercih AÖL Test Çöz!

Mobil Uygulamamızı İNDİRİN! AÖL Yeni Müfredat Çıkmış Sınav Sorularını Çözün!


Etiketler: , , ,
Eklenme Tarihi: 18 Kasım 2018