Rekreasyon Bölümü YKS Taban Puanları

İçindekiler

Rekreasyon Bölümü 2018 YKS Taban Puanları

Rekreasyon Bölümü 2018 YKS Taban Puanları, 2018 YKS yerleştirme sonuçlarına göre 2019 YKS adayları için aşağıdaki tabloda. Tabloda Rekreasyon Bölümü 2018 YKS Taban Puanları yanı sıra kontenjanları, yerleşen aday sayılarını ve boş kontenjanları, bölümün puan türünü görebilirsiniz:…

Spor Yöneticiliği

Spor Yönetimi 

Beden eğitimi ve spor öğretmenliği taban puanları 2016 2017

Anadolu Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu – Rekreasyon Bölümü

Rekreasyon ve rekreasyonel spor nedir?

Rekreasyon; rekreasyonel spor branşları, spor fizyolojisi, spor yönetimi, iletişim, motor öğrenme, motor beceri, turizm, kinesiyoloji, sağlık için spor, spor psikolojisi ve program geliştirme konularını içeren interdisipliner bir alanıdır. Rekreasyon bölümü dersleri Beden Eğitimi ve Spor okullarının tüm bölümleri yanında, Üniversitenin diğer bölümlerinde de yer almaktadır. Rekreasyon Bölümü 2001-2002 akademik yılında öğretime başlamıştır. Bölüm birden fazla yabancı dil bilen, yaratıcı ve kaliteli öğrenci yetiştirmek yanında, serbest zaman aktivitelerini planlamayı da amaçlamaktadır. Bölüm öğrencileri işletme, ekonomi, iletişim ve turizm konularında yeterliliğe sahip biçimde eğitim görmektedir. Rekreasyon bölümü, öğrencilere teorik ve pratik bilgilerini geliştiren dersler sunmaktadır. Öğrenciler REK 219 Kış Sporları Kamp Uygulamaları ve REK 220 Yaz Sporları Kamp Uygulamaları derslerine katılmak ve bütçeden karşılanamayan diğer kamp masraflarını kendileri karşılamak zorundadırlar.

Rekreasyon Bölümünün amacı, serbest zamanlarda rekreasyon programları hazırlayabilen, yaş gruplarına göre etkinlik programları planlayabilen bireyler yetiştirmektir.

Bilgisayar laboratuvarı: Öğrenciler bilgisayar laboratuvar etkinliklerinden yararlanabilir. İçerisinde 60 tane bilgisayar olmak üzere 2 tane bilgisayar laboratuvarı vardır. Bütün bilgisayarlar internet bağlantılıdır ve öğrencilerin çalışmaları için gerekli olan bazı uygulamalarına sahiptir. Kütüphane: Öğrenciler Yunusemre Kampüsündeki merkez kütüphaneden yararlanabilir ve birçok kitap, dergi, elektronik dergi ve araştırma verilerine ulaşabilir. Bunun yanı sıra okulumuzun da kütüphanesi bulunmaktadır. Spor Salonları: Okulumuz 4110 m² açık alan üzerinde kuruludur. 11 tane kapalı alana ve IAAF standartlarında bir açık futbol sahasına sahiptir. Derslik Sayısı: 32, Seminer Odası: 2, Bilgiyasayar Laboratuvarı: 2, Okuma Odası: 1, Kapalı Atletizm Salonu: Tartan zemin, uzun atlama havuzu, olimpik sırıkla yüksek atlama minderi, sırıkla yüksek atlama sehpası, yüksek atlama sehpası ve çıkış takozlar. (1360 m²) Çok Amaçlı Spor Salonu: Sentetik zemin üzerinde Basketbol, Hentbol, Voleybol ve Tenis oynanabilecek nitelikte. (907 m²) Artistik Cimnastik Salonu: Parke zemin, yer minderi, halka, paralel, barfix, asimetrik paralel, kulplu beygir, atlama beygiri, denge, trambolin, müzik seti yerleştirilmiş vaziyette. (417 m²) Ritmik Cimnastik Salonu: Parke zemin, müzik seti, bar ve aynalar mevcuttur. (357 m²) Badminton Salonu: Sentetik zemin üzerinde 2 adet badminton oyun alanı mevcuttur. (294 m²) Halk Oyunları ve Güreş Salonu: Parke zemin, müzik seti, aynalar ve 72 parça güreş minderi bulunmaktadır. (211 m²) Eskrim Salonu: Sentetik zemin, Eskrim malzemeleri bulunmaktadır. (70 m²) Masa Tenisi Salonu : Sentetik zemin, 4 adet masa tenisi masası bulunmaktadır. (113 m²) Masaj Salonu: Sentetik zemin, masaj masası ve malzemeleri bulunmaktadır. (70 m²) Kondüsyon Merkezi: Sentetik zemin, alet ve malzemeleri bulunmaktadır. (203 m²) Squash salonu:Parke zemin. (76 m²) Konferans salonu, Öğretim elemanları dinlenme salonu, Toplantı salonu, Atletizm Pisti ve Futbol Sahası: 400 metrelik uluslararası kurallara uygun (İAAF) onaylı, Tartan atletizm pisti ve Çim futbol sahası bulunmaktadır. Öğretim elemanı odaları, 41 idari ofis ve öğrenciler için okul içerisinde bir öğrenci kantini vardır.

Diğer BESYO Bölümleri

Antrenörlük Eğitimi Bölümü
Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği Bölümü
Rekreasyon Bölümü
Spor Yöneticiliği Bölümü

Rekreasyon Yönetimi Bölümü Taban Puanları, Puan türü, kontenjanları, başarı sıralamaları

Rekreasyon Bölümü Taban Puanları, Puan türü, kontenjanları, başarı sıralamaları

Rekreasyon Bölümü  2018 YKS Taban Puanları

ÜniversiteŞehirProgramÖzelliklerSüre2018 YKS Puan Türü2018 Kont. Gn2018 Taban Puanı
Gazi ÜniversitesiAnkaraRekreasyon(KKTC Uyruklu)4EA1
Gazi ÜniversitesiAnkaraRekreasyon4EA60251,17752
Kocaeli ÜniversitesiKocaeliRekreasyon4EA50236,65379
Sakarya Uygulamalı Bilimler ÜniversitesiSakaryaRekreasyon4EA60229,14955
Kocaeli ÜniversitesiKocaeliRekreasyon(İÖ)4EA50226,06483
Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+
Açık Lise sınavlarına hazırlanmanın en kolay hali: AçıkTercih AÖL Test Çöz!

Mobil Uygulamamızı İNDİRİN! AÖL Yeni Müfredat Çıkmış Sınav Sorularını Çözün!


Etiketler: , ,
Eklenme Tarihi: 18 Eylül 2018

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın

Yorum yapmak için giriş yapmalısınız.