Teknoloji ve Bilgi Yönetimi

İçindekiler

Teknoloji ve Bilgi Yönetimi 2018 YKS Taban Puanları

Teknoloji ve Bilgi Yönetimi 2018 YKS Taban Puanları, 2018 YKS yerleştirme sonuçlarına göre 2019 YKS adayları için aşağıdaki tabloda. Tabloda Teknoloji ve Bilgi Yönetimi 2018 YKS Taban Puanları yanısıra kontenjanları, yerleşen aday sayılarını ve boş kontenjanları ve puan türünü görebilirsiniz:…

Ayrıca bakın: Bilgi ve Belge Yönetimi Bölümü 2018 YKS Taban PuanlarıTeknoloji ve Bilgi Yönetimi 2018 YKS Taban Puanları

Ün. TürüÜniversiteŞehirProgramÖzelliklerSüre2018 YKS Puan Türü2018 Kont. Gn2018 Taban Puanı
VakıfBaşkent ÜniversitesiAnkaraTeknoloji ve Bilgi Yönetimi(Ücretli)4EA2
VakıfBaşkent ÜniversitesiAnkaraTeknoloji ve Bilgi Yönetimi(Burslu)4EA6278,52396
VakıfBaşkent ÜniversitesiAnkaraTeknoloji ve Bilgi Yönetimi(%75 İndirimli)4EA14231,57842
VakıfBaşkent ÜniversitesiAnkaraTeknoloji ve Bilgi Yönetimi(%50 İndirimli)4EA18220,50312

Teknoloji ve Bilgi Yönetimi lisans programı tanıtım

Teknoloji ve Bilgi Yönetimi lisans programı, yönetim biliminin özellikle sayısal yöntemlerini teknolojinin gereklilikleri ile birleştirip ön plana çıkarması bakımından diğer işletme bölümlerinden ayrışmaktadır. Son yıllarda gittikçe önem kazanan inovasyon, enformatik, AR-GE, yeni ürün geliştirme ve tasarımı konularının Teknoloji ve Bilgi Yönetimi Bölümü’nde yoğun bir şekilde ele alınması bölümün önemini arttırmaktadır. Bu sayede, öğrenciler mezun olduklarında analitik yeteneklerini geliştirerek işletmeciliğin “teknoloji ve bilgi süreçlerini” yenilikçi bir yaklaşımla tasarlayıp, geliştirip, yönetebilecek beceriler de kazanmaktadır. Programın temel hedefi, faaliyet önceliklerini teknoloji ve yenilik üzerine kuran işletmelerdir. Telekomünikasyon, finans, bankacılık ve yazılım sektörleri ile AR-GE departmanları, teknokentler ve teknoloji merkezleri başta olmak üzere, pek çok sektördeki nitelikli eleman açığı bu programdan mezun öğrencilere istihdam imkânı sağlayacaktır.

Bölümün Avantajları

Teknoloji ve Bilgi Yönetimi lisans programı, “işletme yönetimi” temellerinin üzerine “teknoloji yönetimi”, “bilgi ve bilişim yönetimi” alan bilgisi ve “sayısal yöntemler” araç ve yöntemlerini inşa ederek tasarlanan disiplinler arası bir yapıdadır. Disiplinler arası bir bölüm olabilmesi nedeniyle programa kayıt olan öğrenciler kendilerini farklı alanlara yönlendirebilmektedir. Buna ek olarak, öğrenciler aldıkları yazılım dersleri ile birlikte teknolojinin uygulandığı birçok alanda teknik destek sağlayabilecek konuma gelebilmektedir. Seçimlik dersler sayesinde de öğrenciler kendilerini teknoloji, yönetim ve yazılım alanlarına yönlendirebilmektedir.

İş OlanaklarıTeknoloji ve Bilgi Yönetimi lisans programından mezun olacak öğrenciler, bütün sektörlerdeki işletmelerin, özellikle teknoloji ile ilgili birimleri başta olmak üzere teknik, yönetsel ve operasyonel düzeyde yetişmiş eleman ihtiyacı duyulan bölümlerinde istihdam edilebileceklerdir. Mezunlar aynı zamanda devlet veya özel sektör danışmanlık firmalarında, Teknokent vb. yenilik sistemlerinin kurulması ve geliştirilmesi, yeniliğe dayalı olarak örgüt fonksiyonlarının tasarımlanması konusunda uzman olarak iş bulabileceklerdir. Ayrıca mezunlar üretim ve hizmet işletmelerinde, genel işletme mezunlarının yeterince etkili olmadığı ve sayısal karar verme yöntemlerinin vurgu aldığı işlemler yönetimi ortamlarında çalışabileceklerdir.

 

Bölümün Ayrıcalıklı Yanları

Öğrenciler, akademik başarı olarak gerekli kriterleri yerine getirdiklerinde çift anadal, yandal yapma imkânına sahiptirler. Ayrıca öğrenciler, Erasmus Programı kapsamında eşdeğer üniversitelerde bir akademik dönem veya bir akademik yıl eğitimlerine devam edebilmekte, ayrıca yine bu program sayesinde staj yapma hakkına da sahip olabilmektedirler. Öğrenciler, almış oldukları teknoloji yönetimi derslerinin sonunda edindikleri belge ve sertifikaları sayesinde alt yapılarını geliştirmektedirler. Çeşitli bilgisayar yazılımları desteği ile de teknik anlamda kendilerini sektörün ihtiyacına yönelik olarak güçlendirmektedirler.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+
Açık Lise sınavlarına hazırlanmanın en kolay hali: AçıkTercih AÖL Test Çöz!

Mobil Uygulamamızı İNDİRİN! AÖL Yeni Müfredat Çıkmış Sınav Sorularını Çözün!


Etiketler: , ,
Eklenme Tarihi: 17 Eylül 2018

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın

Yorum yapmak için giriş yapmalısınız.