Bursalı öğrencilere müjde: TEOG’da okullara yerleşemeyen öğrencilere ek kontenjan açılıyor

Bursalı öğrencilere müjde: TEOG’da okullara yerleşemeyen öğrencilere ek kontenjan açılıyor

Bursa’da Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş Sistemi (TEOG) ile kendine okul bulamayan lise öğrencileri, ilçe milli eğitim müdürlüklerinin önünde bekliyordu, TEOG Sınavı’nda düşük puan aldıkları için örgün eğitim veren okullara yerleşemeyen öğrencilere beklenen müjde geldi.

Temel Eğitimden Orta Öğretimine Geçiş Sınavı’nda yeterli puana ulaşamayıp, örgün okullara yerleşemeyen Bursa’daki 920, Türkiye genelinde ise 20 bin öğrenciye müjdeli haber geldi.

Buna göre okullarda açılan ek kontenjanlarla bu öğrenciler Ekim Ayı’nın sonuna kadar okullarına yerleşip, eğitimlerini sürdürebilecekler. Okulların açılması ile yaşanan gecikme sorunu da bu öğrencilerin bulunduğu sınıflarda gerçekleştirilecek olan hızlandırılmış telafi eğitimleriyle kapatılacak.

TEOG Sınavı’nda örgün eğitim veren okullara yerleşemeyen ve mağduriyetlerini il başkanlığına bildiren bazı öğrenci velilerinin sorularını yanıtlayan AK Parti İl Başkan Yardımcısı İbrahim Güney, “Konu il başkanımızca Sayın Milli Eğitim Bakanımıza iletildi ve ilgili girişimlerimize olumlu yanıtlar verildi. Buna göre bu hafta içerisinde ek kontenjanlar açıklanacak ve sonraki hafta da müracaatlar yapılacak. İnşallah böylece TEOG sınavında yeterli puanları alamayan Bursa’da 920, Türkiye genelinde de 20 bin öğrenicimiz eğitim hayatlarını açık liselerde değil de, örgün okullarda devam ettirebilecekler. Bu durumda bulunan öğrencilerimiz ve velilerin mağduriyetleri İnşallah Ekim Ayı sonuna kadar giderilmiş olacak” dedi.

Yerleştirmeler neticesinde hiçbir öğrencinin açıkta kalmayacağı da belirtildi.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+
Açık Lise sınavlarına hazırlanmanın en kolay hali: AçıkTercih AÖL Test Çöz!

Mobil Uygulamamızı İNDİRİN! AÖL Yeni Müfredat Çıkmış Sınav Sorularını Çözün!


Etiketler:
Eklenme Tarihi: 14 Ekim 2015

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın

Yorum yapmak için giriş yapmalısınız.