E-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi Sorgulamaları ve Teog Nakil İşlemleri nasıl yapılır?

İçindekiler

VBS nedir, veli bilgilendirme sistemi nasıl çalışır, veliler, veli bilgilendirme sisteminden nasıl yararlanabilir, nasıl kullanabilir, vbs’de hangi bilgiler yer alır? VBS’ye okul idarecileri nasıl bilgi girişi yapar, vbs girişi, nasıl ve hangi adresten yapılır? Bu benzeri soruların cevapları aşağıda:

e-okul-girisi-veli-bilgilendirme-sistemi-nakil-basvurulari

Velilerin ve öğrencilerin okul bilgilerini takibini internet kolaylığında yapabilmesine imkan veren e okul veli bilgilendirme sistemi bir aşamayı oluşturuyor. Veli bilgilendirme sistemi ile takibi yapılabilen verilerin E Okul sistemine girişleri ise E Okul veli bilgilendirme sistemiyle öğretmen ve okul idarecileri tarafından gerçekleştiriliyor. Türkiye genelindeki ortaöğretim ve ilköğretim kurumlarındaki genel eğitim bilgilerinin yanı sıra bu kurumlardaki öğrencilerin dosya ve güncel okul durumunu içeren bilgilerin toplandığı bir sistem olan E Okul sistemi iki aşamadan oluşuyor. Türkiye’de öğrencilerin ve velilerin sıklıkla kullandığı dijital bir eğitim sistemi olan E Okul veli bilgilendirme sistemi öğrencilerin okul verilerinin merkezi olarak kayıt altında tutulduğu oldukça geniş kapsamlı eğitim bilgilendirme sistemidir.

E OKUL İÇİN TIKLAYINIZ!

E OKUL VELİ BİLGİLENDİRME SİSTEMİ İÇİN TIKLAYINIZ! 

E OKUL YÖNETİM BİLGİ SİSTEMİ İÇİN TIKLAYINIZ!

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından Türkiye’de eğitim kalite düzeyinin modern ve çağdaş dünya standartlarını yakalayabilmesi ve sunulan eğitim hizmetlerinin daha teknolojik bir temel oturtulabilmesi amacı ile 2007 yılında hizmete açılan E Okul sistemi tüm Türkiye’deki ilköğretim ve ortaöğretim kurumlarını kapsıyor. Özellikle de öğrencilerin okuldaki en son durumlarını içeren verilerin aynı gün içerisinde öğretmenler tarafından girişinin yapılıyor olması sistemin tamamen güncel bilgiler içermesini sağlıyor. Öğrencilerin not bilgisi ve devamsızlık bilgisi başlıca eğitim verilerinin yanı sıra Milli Eğitim Bakanlığı bünyesinde yer alan genel eğitim dosyalarındaki verilerde sistem içerisinde yer alıyor. İnternet üzerinde yer alan ve velilere eğitim alanında bu tarz önemli avantajlar sağlamakta olan E Okul sistemindeki verilerin girişlerinin gerçekleştirildiği E Okul yönetim bilgi sistemi ise öğretmenler tarafından kullanılıyor.
Milli Eğitim Bakanlığı’nın e-okul.meb.gov.tr adresinden doğrudan erişim sağlanabilen E Okul yönetim bilgi sistemi giriş işlemleri ise bakanlığın görev başlangıcında öğretmen ve okul idarecilerine vermiş olduğu kullanıcı adı ve kullanıcı şifre bilgileri ile sağlanabiliyor. Türkiye’deki ilköğretim ve ortaöğretim kurumlarındaki her öğrencinin okul dosyasının, fotoğrafının ve güncel okul bilgilerinin yer aldığı E Okul veli bilgilendirme sistemi oldukça geniş kapsamlı bir sistemdir. Geçtiğim dönem içerisinde Milli Eğitim Bakanlığı tarafından gerçekleştirilen yenileme çalışması ile yeni bir ara yüze kavuşan ve hizmet kapsamını biraz daha genişleten E Okul sisteminde veliler, çocukların okuldaki her tür duruma ilişkin bilgisini internet kolaylığında öğrenebiliyor. Milli Eğitim Bakanlığı’nın E Okul sistemi üzerinde gerçekleştirdiği yenileme çalışması kapsamında öğrencilerin okudukları şubedeki genel not ortalamasını ve bu ortalamaya göre öğrencinin bireysel bazda çizdiği grafiği gösteren şube ortalaması hizmeti de velilere sunulmaya başlandı.
Veliler dijital platform üzerinde MEB tarafından açılan e-okul.meb.gov.tr adresinden doğrudan E Okul veli bilgilendirme sistemi giriş işlemlerini öğrencinin T.C. kimlik numarası, öğrencinin okul numarası ve sayfadaki güvenlik kodu karakterlerini girerek, gerçekleştirebiliyor. Sisteme giriş yapan veliler öğrencilerin okuldaki durumu hakkında ayrıntılı bilgiler alabildiğinden son yıllarda oldukça sık ve yoğun bir şekilde Milli Eğitim Bakanlığı’nın bu online hizmetlerini kullanıyor. E Okul veli bilgilendirme sistemi içerisinde veliler genel kapsamda not bilgisi, devamsızlık bilgisi, başarı belgesi, karne bilgisi, haftalık ders programı, derslerine giren öğretmenleri, sınav tarihleri, sınav sonuçları, sözlünü notları ve not ortalamaları gibi çok geniş kapsamda öğrencilerin okuldaki durumunu ortaya çıkartan ve başarısını gösteren eğitim verilerini görüntüleyebiliyor.
Veliler günümüzde evde, işte veya yolda internete erişim sağlayabildiği her noktada kolaylıkla E Okul veli bilgilendirme sistemine girişleri ile çocuklarının okuldaki durumu hakkında bilgi alabiliyor. Modern çağın hızlı yaşantısı içerisinde Milli Eğitim Bakanlığı’nın bu hizmeti oldukça önemli bir kolaylık ve avantaj sağlarken, okulda öğrencilerin durumlarının da daha iyi noktalara ulaştırılabilmesinde önemli etkilerde bulunuyor.
Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+
Açık Lise sınavlarına hazırlanmanın en kolay hali: AçıkTercih AÖL Test Çöz!

Mobil Uygulamamızı İNDİRİN! AÖL Yeni Müfredat Çıkmış Sınav Sorularını Çözün!


Etiketler: , , , , , , ,
Eklenme Tarihi: 4 Ağustos 2015

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın

Yorum yapmak için giriş yapmalısınız.