“Akademik Lise Projesi” Okullarda Tanıtılıyor

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin Akademi Lise Projesi, liselerde tanıtılmaya devam ediyor.

Lise gençliğine hizmet vermek amacı ile çalışmaları başlatılan “Akademi Lise” projesinin öğrencilere hizmet etmesi için artık gün sayılıyor. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından temelleri atılan, alanında uzman akademisyenler, bürokratlar, eğitimciler ve öğrencilerin katılımlarıyla yapılan çalıştaylarda son şekli verilen Akademi Lise projesinin eylül ayında hayata geçmesi planlanıyor.

Önümüzdeki eğitim öğretim döneminde hayata geçmesi planlanan Akademi Lise Projesi, liselerde anlatılmaya devam ediyor. Proje sorumlularının İzmit ilçesindeki liselerde gerçekleştirdiği sunumlarda, projenin detayları öğrenciler, öğretmenler ve yöneticilerle paylaşılıyor.
Liselerde gösterilen sunumlarda Akademi Lise Projesi’nde uygulanması planlanan dil eğitimleri, akademiye hazırlık programları, atölye faaliyetleri, kulüp faaliyetleri ve değerler eğitimi gibi birçok eğitim ve sosyal faaliyetler öğrencilere anlatılıyor. Okul yönetimleri ve öğrencilerin yoğun ilgi gösterdiği sunumlarda ayrıca temel liseler konusu da masaya yatırılıyor. Eğitimde kişisel algıları değiştirme idealiyle hareket eden projenin sunumlarına önümüzdeki günlerde de devam edilecek.

Kaynak: Habertürk

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+
Açık Lise sınavlarına hazırlanmanın en kolay hali: AçıkTercih AÖL Test Çöz!

Mobil Uygulamamızı İNDİRİN! AÖL Yeni Müfredat Çıkmış Sınav Sorularını Çözün!


Etiketler:
Eklenme Tarihi: 8 Ağustos 2015

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın

Yorum yapmak için giriş yapmalısınız.