Çocuğumun hangi okula kayıtlı olduğunu nasıl öğreneceğim?

İçindekiler

Çocuğumun hangi okula kayıtlı olduğunu nasıl öğreneceğim? İlk defa öğrenim hayatına başlayacak olan öğrencilerin velileri “çocuğum hangi okula kayıtlı?” sorusuna yanıt arıyor. MEB tarafından 2010 doğumlular ve 2011 doğumluların kayıtları e-kayıt sistemi üzerinden gerçekleştirildi. İlkokul 1. sınıf ve ortaokul 5. sınıf kayıt sonuçları…

MEB tarafından 2016-2017 eğitim-öğretim dönemi için 1’inci ve 5’inci sınıf öğrencilerinin kayıtları e-okul sistemine e-kayıt üzerinden gerçekleştirildi. 2010 ve 2011 yılında doğan öğrencilerin velileri “çocuğum hangi okula kayıtlı” diye araştırmaya başladı. Peki 1. sınıf ve ortaokul öğrencilerinin hangi okula kayıtlı olduğu nasıl öğrenilir? İşte merak edilen soruların yanıtı…

ilk-okul-kayitlari-2016-2017

ÇOCUĞUM HANGİ OKULA KAYITLI?

Milli Eğitim Bakanlığınca gerçekleştirilen 1’inci ve 5’inci sınıf öğrencilerinin kayıtları e-Okul sistemine işlendi.

Milli Eğitim Bakanlığı’ndan yapılan duyuruya göre; 2016-2017 eğitim öğretim yılı için bütün resmî okulların birinci ve beşinci sınıf öğrencilerinin kayıtları, öğrencilerin MERNİS ikametgâh bilgileri esas alınarak,  herhangi bir başvuru olmaksızın, e-Okul sistemi üzerinden gerçekleştirildi.

SİSTEMİN ÇOCUĞUNUZU HANGİ OKULA ATADIĞINI ÖĞRENMEK İÇİN TIKLAYINIZ

Bu kapsamda, mecburi ilköğretim çağına giren toplam 1 milyon 402 bin 782 çocuğun 1’inci sınıflara; 1 milyon 697 bin 908 öğrencinin de 5’inci sınıflara kaydı yapıldı.

Buna göre veliler,  Millî Eğitim Bakanlığının http://e-okul.meb.gov.tr  internet adresinde çocuklarının T.C. kimlik numaralarını yazarak, yerleştirildiği okulu öğrenebilecekler.

OKULLAR NE ZAMAN AÇILACAK?

19 Eylül Pazartesi başlayacağı duyurulan okulların, 15 Temmuz darbe girişiminin ardından yaşanan değişiklikler ile ileri tarihe alındı iddaaları konuşuldu. Bunun üzerine Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) bir duyuru yayımladı.

Duyuruda; “Bugün bazı basın yayın organlarında, 2016-2017 eğitim öğretim yılının 3 Ekim 2016 tarihinde başlayacağına yönelik spekülatif haberlere yer verildiği görülmüştür. Söz konusu haberler gerçeği yansıtmamaktadır.

Bakanlığımızca daha önce eğitim öğretim yılı çalışma takviminde açıklandığı gibi eğitim öğretim yılı 19.09.2016 tarihinde başlayacaktır.

Bakanlığımızla ilgili her türlü resmi açıklama, duyuru ve haber Müşavirliğimizce yapılmaktadır. Bunun dışında yapılan açıklamalara itibar edilmemesini rica ederiz.” denildi.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+
Açık Lise sınavlarına hazırlanmanın en kolay hali: AçıkTercih AÖL Test Çöz!

Mobil Uygulamamızı İNDİRİN! AÖL Yeni Müfredat Çıkmış Sınav Sorularını Çözün!


Etiketler:
Eklenme Tarihi: 29 Temmuz 2016

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın

Yorum yapmak için giriş yapmalısınız.