Anadolu Üniversitesi AÖF Sınavsız İkinci Üniversite İçin Kimler Hangi Bölümlere Başvurabilir

Açıköğretim Fakültesi sınavsız ikinci üniversite için kimler hangi bölümlere başvurabilecek? AÖF ikinci üniversite lisans ve önlisans bölümleri nelerdir?

Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi ikinci üniversite başvuruları Ağustos ayına kadar sürüyor ve ön başvuru sürecinin ardından şartları sağlayan adaylar ikinci üniversiteye kesin kayıtlarını yaptırabiliyor. Birçok kişinin iş imkanı, kariyer gibi nedenlerle girmek istedikleri ikinci üniversite ile ilgili merak edilenler burada. Sınavsız ikinci üniversite için kimler hangi bölümlere başvurabilecek?

Örgün veya açıköğretimden lisans mezunu adaylar, AÖF ikinci üniversite için başvuru yapabilecekler. Bu adaylar mezun oldukları alan dışında herhangi bir önlisans veya lisans programına başvurabilecekler.

Örgün öğretimde lisans eğitimine devam eden adaylar da aynı şekilde herhangi bir önlisans veya lisans programına başvurabilirler.

Örgün veya açıköğretimden önlisans mezunu adaylar da Anadolu Üniversitesi AÖF ikinci üniversiteye başvuru yapmak hakkına sahipler. Bu adaylar yalnızca önlisans programlarına başvuru yapabilecek.

Örgün öğretimde önlisans eğitimine devam eden adaylar da yukarıda belirtildiği gibi herhangi bir önlisans programına başvuru yapabilecekler.

Anadolu Üniversitesi açıköğretim fakültesine devam eden adayların hiçbir şekilde ikinci üniversiteye başvuru hakları bulunmuyor.

Anadolu Üniversitesi haricinde diğer açıköğretim fakültelerinde  kayıtları devam eden adaylar ise öğrenim düzeylerine göre lisans veya önlisans programlarına başvuru yapabilecekler.

Anadolu Üniversitesi AÖF ikinci üniversite kapsamında 35 önlisans programı ve 7 lisans programı açıldı. Adaylar yukarıda belirtilen durumlarda, aynı alanda olmamak kaydıyla koşulları sağladıkları bölümlere başvuru yapabilecekler.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+
Açık Lise sınavlarına hazırlanmanın en kolay hali: AçıkTercih AÖL Test Çöz!

Mobil Uygulamamızı İNDİRİN! AÖL Yeni Müfredat Çıkmış Sınav Sorularını Çözün!


Etiketler:
Eklenme Tarihi: 12 Ağustos 2017

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın

Yorum yapmak için giriş yapmalısınız.