Bilgisayar Destekli Tasarım ve Animasyon Bölümü 2021 2022 Taban Puanları ve Başarı Sıralaması

İçindekiler

Bilgisayar Destekli Tasarım ve Animasyon Bölümü 2021 2022 Taban Puanları ve Başarı SıralamasıÜniversite AdıBölümPuan
Türü
Kont.Taban
Puanı
Başarı
Sırası
İstinye Üniversitesi (İstanbul) (Vakıf)Bilgisayar Destekli Tasarım ve Animasyon (Burslu)TYT10312,00297565
İstanbul Gelişim Üniversitesi (İstanbul) (Vakıf)Bilgisayar Destekli Tasarım ve Animasyon (Burslu)TYT12274,09543939
Aydın Adnan Menderes Üniversitesi (Aydın) (Devlet)Bilgisayar Destekli Tasarım ve AnimasyonTYT60229,011043636
Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi (Sakarya) (Devlet)Bilgisayar Destekli Tasarım ve AnimasyonTYT50218,041189563
Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi (Balıkesir) (Devlet)Bilgisayar Destekli Tasarım ve AnimasyonTYT40204,821379345
Çukurova Üniversitesi (Adana) (Devlet)Bilgisayar Destekli Tasarım ve AnimasyonTYT40198,731472712
Yakın Doğu Üniversitesi (Kktc-Lefkoşa) (KKTC)Bilgisayar Destekli Tasarım ve Animasyon (Burslu)TYT3198,491476330
Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi (Burdur) (Devlet)Bilgisayar Destekli Tasarım ve AnimasyonTYT40194,811528186
Yozgat Bozok Üniversitesi (Yozgat) (Devlet)Bilgisayar Destekli Tasarım ve AnimasyonTYT45DolmadıDolmadı
İstanbul Gelişim Üniversitesi (İstanbul) (Vakıf)Bilgisayar Destekli Tasarım ve Animasyon (%50 İndirimli)TYT67DolmadıDolmadı
İstinye Üniversitesi (İstanbul) (Vakıf)Bilgisayar Destekli Tasarım ve Animasyon (%50 İndirimli)TYT55DolmadıDolmadı
Kafkas Üniversitesi (Kars) (Devlet)Bilgisayar Destekli Tasarım ve AnimasyonTYT40DolmadıDolmadı


TYT AYT Felsefede 5’te 5 Yapacaksınız: TYT AYT Felsefe Grubu Uygulaması

TYT AYT Felsefe Psikoloji Sosyoloji Mantık Konu Anlatımı Konu Testleri Deneme Sınavları ve Sorularınıza Cevap Bulacağınız Bir Uygulama

Amasya Üniversitesi Bilgisayar Destekli Tasarım ve Animasyon Bölümü Tanıtımı:

Mimarlık Fakültesi öğretim elemanlarınca desteklenen, tasarım mesleklerinin bir çatı altında toplanması ve mimarlık fakültesinin alt yapısının oluşturulması gerekçesiyle kurulacak Meslek Yüksekokulunca, Fakülteye destek veren ve daimi kadrosuna uzman elemanlar alarak Amasya’nın tarihi kimliğinin korunması ve yaşatılmasının yanı sıra ülkemizdeki sorunların çözümlenmesinde ara eleman yetiştirilmesi amaçlanmaktadır. Bu kurulması amaçlanan Tasarım Meslek Yüksekokulu programları dünyadaki teknolojik ve ekonomik gelişmelere uygun mesleklerin uygulamasındaki ara elemanı yetiştirmeyi amaçlamaktadır.

Bilgisayar Teknolojileri Bölümü Bilgisayar Destekli Tasarım ve Animasyon Programı eğitimi, mimarlık temelli tüm mesleklerde projelendirme safhasında gerekli ve hatta zorunluluk içermektedir. Bu programın amacı; konusuyla ilgili kavram ve ilkeleri özümsemiş, günümüz tasarım teknolojisi araçlarından yararlanabilen, tasarımın üç boyutlu görsellerinin yapabilen, beğeni unsurunun uygulama öncesinde de elde edebilecek nitelikte meslek elemanları yetiştirmektir.

Bu elemanlar, mimari tasarım ofislerinde (mimarlık, iç mimarlık, peyzaj mimarlığı ve kentsel tasarım ofisleri), mimari ekiple uyumlu çalışabilecek; 2 boyutlu ve 3 boyutlu tasarım programlarını kullanabilen (AutoCAD, 3DsMax, Auotdesk MAYA, SketchUp, Adobe Photoshop, vb.); mimari projeleri rahatlıkla okuyup çözümleyebilen; mimari malzeme ve dokulara hakim; fotoğraf ve görüntü işleme yeteneği kazandırılmış elemanlar olacaklardır.

Programın açılmasıyla fabrika ve işletmelerin araştırma ve geliştirme birimlerinde mühendisin gözetimi altında bilgisayarla model tasarımı ve çizimi yapma bilgi ve becerisine sahip, alanında edindiği temel düzeydeki bilgi ve becerileri kullanarak verileri yorumlayabilen ve değerlendirebilen, tasarım sorunlarını tanımlayabilen, çözüm önerileri geliştirebilen bireyler yetiştirmek amaçlanmaktadır. Ayrıca, alanı ile ilgili uygulamalar için gerekli bilgisayar teknolojilerini belirleyerek etkin bir şekilde kullanabilen, uygulamalarda karşılaştığı öngörülmeyen problemlere çözüm üretebilen, çalışma guruplarında sorumluluk alabilen veya bireysel çalışabilme becerisine sahip, etkili iletişim kurabilen, hoşgörülü, sabırlı ve alanındaki yenilikleri takip edebilecek düzeyde bir yabancı dil bilgisine sahip meslek elemanları yetiştirmek ve evrensel, kültürel değerlere, mesleki etik yeterlilik ve bilincine sahip, bireysel ve mesleki alanda yaşam boyu öğrenme bilinci ile bilim ve teknolojideki sektörel gelişmeleri izleyen ve kendini sürekli yenileyen nitelikli kişilerin yetiştirilmesi de, programın en önemli amaçlarıdır.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+
Açık Lise sınavlarına hazırlanmanın en kolay hali: AçıkTercih AÖL Test Çöz!

Mobil Uygulamamızı İNDİRİN! AÖL Yeni Müfredat Çıkmış Sınav Sorularını Çözün!


Etiketler:
Eklenme Tarihi: 13 Mart 2022

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın

Yorum yapmak için giriş yapmalısınız.

Bilgisayar Destekli Tasarım ve Animasyon Bölümü 2021 2022 Taban Puanları ve Başarı Sıralaması (3 Yorum)

  1. CorelDraw, Photoshop, Dreamweawer, İllustratör, After Effects, Flash, 3d Blender veya 3ds max gibi programlar öğretiliyor. İş imkanı büyük ölçüde kendinizi yetiştirmenize bağlı. Başlangıç olarak bir tasarım atölyesi veya bürosunda iyi bir ustanın yanında çalışmanız yararlı olacaktır. Stajyer Maaşı+Yemek ve eğitilmek isteyen yeni mezunların iş için sabırlı ve sıkı bir arayış içinde olması lazım.

    • Mithat içeriğe girseydin daha iyi olurdu. Eğitim iyi derken tasarım ve animasyonu verirken hangi bilgisayar programlarını öğretiyorlar, tasarım ile ilgili sanatsal yaratıcılığı destekleyecek dersler de var mı? Derslerinize giren hocalar iyi ve alanında bilinen hocalar mı? Bozok Üniversitesi Bilgisayar destekli tasarım ve animasyon bölümü mezunları kolay iş bulabiliyor mu? bu v.b. sorulara cevap verebilirsen tercih aşamasındaki arkadaşlarına daha fazla yardımın olur.